خانه / روانشناسی / مشاور خانواده / عشق انرژیمان را چند برابر می کند

عشق انرژیمان را چند برابر می کند

تا به حال عاشق شده‌اید؟ حتی اگر خودتان عاشق نشده باشید، قطعا آدم‌هایی را دیده‌اید که تازه نیمه‌گمشده‌شان را پیدا کرده و عاشقش شده‌اند یا چند روزی است که از عقد و نامزدی‌شان می‌گذرد. متوجه تفاوت این افراد با روزها و سال‌های قبلشان شده‌اید؟ متوجه شده‌اید که عشق چطور نگاهشان را به زندگی عوض می‌کند و باعث می‌شود لبخند درخشان‌تری داشته باشند و به زندگی امیدوار‌تر شوند؟‌ آیا همه این تغییرات ناشی از احساس تازه‌ای است که به تازگی در وجود‌شان پیدا شده است؟ آیا عشق می‌تواند رنگ شادی به زندگی ما بزند؟‌

۱) باعشق احساس توانمندی می کنید

وقتی عاشق می‌شوید احساس می‌کنید از عهده انجام هر کاری برمی‌آیید و رویکردی که نسبت به زندگی دارید هیجان‌انگیزتر و شادمانه‌تر می‌شود. در این حالت احساس می‌کنید جرات انجام کارهایی را دارید که تا پیش از این حتی تصورش را هم نمی‌کردید که بتوانید سراغشان بروید.

۲) عشق الهام‌بخش روزهای شاد می‌شود 

وقتی عاشق می‌شوید، احساس می‌کنید منبعی از الهام سراغتان آمده و به شما مسیری را که باید در آن حرکت کنید، نشان می‌دهد. ، عاشق بودن یک‌ انگیزه عالی برای حرکت کردن است و باعث می‌شود به فردی خوش‌بین و مثبت‌اندیش تبدیل شوید.

۳) عشق از شما آدم شادی می‌سازد

وقتی عاشق کسی می‌شوید، در طول روز احساس شادی و نشاط می‌کنید و انرژی‌تان چند برابر می‌شود.

۴) عاشق‌ها، رمانتیک‌های خوش‌بین

وقتی عشق سراغتان می‌آید، رمانتیک‌ترین روزهای عمرتان را تجربه می‌کنید. در این حالت مطمئن هستید که آن بیرون مناسب‌ترین و کامل‌ترین یا همان نیمه‌گمشده‌تان را پیدا کرده‌اید.

۵) عشق ضدترس است

عشق باعث می‌شود ترس‌ها و نگرانی‌هایی که از قبل داشتید، فراموش یا حداقل کمرنگ شوند چون عشق مطمئن‌تان می‌کندکسی را دارید که می‌تواند شما را سرحال بیاورد و در مواقع لزوم از شما حمایت کند و پشتتان باشد. در واقع، همین احساس امنیتی که در حضور شخصی می‌کنید که دوستش دارید، عاملی برای شادی دوچندان شما در زندگی است.

وقتی عاشق کسی می‌شوید، در طول روز احساس شادی و نشاط می‌کنید و انرژی‌تان چند برابر می‌شود.

۶) عشق باعث می‌شود ثروتمندتر شوید

شاید کمی عجیب به نظر برسد چون قطعا وقتی عاشق می‌شوید، درآمدتان بالا و پایین نمی‌شود اما احساس شما نسبت به مسائل مالی تغییر می‌کندو تصور می‌کنید آدم ثروتمندتری هستید. در این حالت استرس شما کمتر می‌شود و احساس رضایت‌تان را از زندگی بالاتر می‌برد.

۷) عشق خودخواهی‌ها را کم می‌کند

عشق شما را به آدم جدیدی تبدیل می‌کند و این جرات را به شما می‌دهد که خطر کنید و دست به اقداماتی بزنید که تا پیش از این حتی تصورش را هم نداشتید. همچنین باعث می‌شود خودخواهی‌هایی که ته وجودتان هست کم و کمتر شود و نیازها و احساسات طرف مقابلتان را نسبت به نیازها و عواطف خودتان مهم‌تر بدانید.

۸) عشق باورهایتان را قوی می‌کند

وقتی عاشق می‌شوید، باورهایی را که از دوران کودکی داشتید تا حدی تغییر می‌کند. مجبورید نگاهی دوباره به این باورها بیندازید و بعضی‌ها را به طور کامل کنار بگذارید. عشق باعث می‌شود احساس کنید تا آخر عمر می‌توانید شاد و خوشحال زندگی کنید.
عشق شما را به آدم بهتری تبدیل می‌کند

برنامه‌های خودشناسی فراوانی در دنیا وجود دارد. هر سال صدها کتاب در این مورد نوشته و وارد بازار می‌شود و تولیدکنندگان هزاران ساعت برنامه تلویزیونی و رادیویی می‌سازند تا به شما نشان دهند چطور می‌توانید به نمونه بهتری از خودتان تبدیل شوید، اما واقعیت این است که همین که عشق را تجربه می‌کنید، این اتفاق به صورت خود به خود در وجودتان می‌افتد. در این حالت سعی می‌کنید بیشتر به دیگران کمک کنید، مهربان‌تر می‌شوید، همدلی‌تان را با افرادی که اطرافتان هستند بیشتر می‌کنید و بابت همه آنچه که هر روز تجربه می‌کنید شکرگزار خواهید بود.

منبع: هفته نامه زندگی مثبت

درباره ی ashiyanak.com

مطلب پیشنهادی

فواید گوش دادن به همسر چیست ؟

یکی از دغدغه ها و اعتراض های زن و شوهرها و یکی از مهارت های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *