خانه / روانشناسی / زندگی موفق / بهترین ایده ­ها برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۷

بهترین ایده ­ها برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۷

به یاد داشته باشید شما در زندگی یا رویای خود یا رویای دیگران را به حقیقت می‌رسانید. پس دست به کار شوید و به سمت رویای خود قدم بردارید.

ترجمه: دکتر علی اکبر سقایی

اگر به دنبال ایده‌ای برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک هستید، این مقاله با ارائه بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک به شما کمک می‌کند. به یاد داشته باشید شما در زندگی یا رویای خود یا رویای دیگران را به حقیقت می‌رسانید. پس دست به کار شوید و به سمت رویای خود قدم بردارید.

در این مقاله مطالب در دو بخش کلی بررسی می‌شوند. در بخش اول بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک در سال ۲۰۱۷ رتبه‌بندی می‌شوند. در بخش دوم با ترکیب ایده‌های مختلف، ایده‌هایی نو برای کسب و کار پیشنهاد داده خواهد شد.

رتبه‌بندی بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک در سال ۲۰۱۷

 رستوران و کافی شاپ سیار

(Mobile food & coffe truck)

صنعت کافی شاپ و رستوران‌های سیار به سرعت در حال رشد است. میزان درآمد کلی از این کسب و کار در سال ۲۰۱۵ رقم ۱/۲ بیلیون دلار بود. این رقم نشان دهنده یک افزایش ۱۲/۴ درصدی در طی پنج سال است. پیش‌بینی می‌شود که رشد این کسب و کار در پنج سال آینده کاهش پیدا کرده و به ۳/۷ درصد برسد؛ که این یعنی در سال ۲۰۲۰ درآمد کل حاصل از این کار به ۱/۷ بیلیون دلار خواهد رسید که به همین دلیل یکی از بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک محسوب می‌شود.

رستوران سیار برای کسانی که به کار رستوران علاقه دارند، اما نمی‌خواهند ریسک بالایی بکنند بسیار مناسب است؛ زیرا به طور کلی راه‌اندازی رستوران سیار هزینه کمتری دارد. همچنین این کسب و کار کمتر ممکن است با شکست مواجه شود. در مقایسه با رستوران، که درصد شکست آن گاهی بین ۶۰ تا ۹۰ درصد است، رستوران سیار درصد شکستی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد دارد.

برای پیشرفت در این کار حتماً باید فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهید. بهترین راه برای تبلیغات این نوع کسب‌ و کار از طریق اینستاگرام، فیسبوک و اسنپ چت است.

نظارت کارمندان از راه دور

(Remote employee monitoring)

به طور کلی دور کاری در مشاغل مختلف روز به روز بیشتر می‌شود، پس صنعت هم باید با این شرایط تغییر کند. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ تعداد کارکنان دورکار در آمریکا به ۱۰۵/۴ میلیون خواهد رسید که این روند رو به رشد نشان‌ می‌دهد که نظارت کارمندان از راه دور، یکی از بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک است. این در حالی است که کارفرماها مایل هستند با کارکنان خود در ارتباط باشند حتی اگر از راه دور باشد؛ اینجا است که کنترل کارمندان از راه دور شکل می‌گیرد.

ترجمه و خدمات زبان

(Translation and language services)

بسیاری از کسب و کارهای مختلف بین شرکت‌هایی با زبان‌های مختلف صورت می‌گیرد. از این حیث، دانش زبان بسیار برای کسب و کارهای مختلف مهم است. تا ۱۵ سال آینده استخدام مترجمان تا ۴۶ درصد افزایش خواهد یافت. اگر استعداد خوبی برای یادگیری زبان دارید یا می‌توانید مجموعه‌ای متشکل از مترجمان مختلف تشکیل دهید، می‌توانید کسب و کاری راه اندازی کنید و در آن خدمات ترجمه برای مشتری‌ها ارائه دهید.

هوش‌های مصنوعی که روی ترجمه کار می‌کنند به سرعت در حال پیشرفت هستند؛ پس در نظر داشته باشید که ممکن است اپلیکیشن‌هایی در آینده جای چنین مشاغلی را بگیرد.

دوچرخه برقی

(E-bikes) 

پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۱۸، بیش از ۵۰ میلیون دوچرخه برقی در بازار به فروش می‌رسد. راه‌اندازی کسب و کار آنلاین برای فروش این دوچرخه‌ها می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. گرفتن دوچرخه‌های معمولی از مردم و تغییر آن‌ها به دوچرخه برقی، می‌تواند یکی از بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک باشد. برای این کار کافی است چرخ‌های دوچرخه را عوض کرده، یک باتری روی آن نصب کرد و سیم‌کشی انجام داد.

تکنولوژی واقعیت مجازی

((VR Tech) Virtual reality)

بعد از وارد شدن دستگاه‌های وی آر به بازار در سال ۲۰۱۶، بیش از ۱۲ میلیون از آن‌ها فروش رفتند. اما چطور می‌توان با استفاده از این تکنولوژی کسب و کار راه انداخت؟

یک راه فروش این دستگاه‌ها این است که می‌تواند به‌صورت آنلاین هم صورت گیرد. راه دیگر استفاده از این تکنولوژی، برای ایجاد کسب و کارهای جدید است. برای این کار باید از ایده‌هایی نو استفاده کرد. برای مثال دو شرکت LiveKnot و Immersive VR Education خدمات خاص خود را بر اساس این تکنولوژی ارائه می‌دهند. شرکت LiveKnot مراسم عروسی برگزار می‌کند که با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی طراحی شده است. شرکت Immersive VR Educatoin هم با استفاده از این تکنولوژی خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

دستگاه فروش خودکار مواد غذایی سالم

(Healthy vending machines)

شرکت‌های مختلف به قرار دادن این دستگاه‌ها در محیط‌های کار خود علاقه دارند. به این طریق کارمندان آن‌ها می‌توانند تغذیه سالمی داشته باشند. راه‌اندازی کسب و کاری که این دستگاه‌های فروش خودکار را ارائه بدهد، ایده خوبی برای شروع یک کسب و کار است.

تدریس نرم‌افزارهای مختلف(مدرسه نرم افزار)

(Software school)

اگر از نرم‌افزارهای کامپیوتری سر در می‌آورید، با تدریس آن‌ها می‌توانید پول خوبی به‌دست آورید. بلد بودن کار با نرم‌افزارهای کارآمد کامپیوتری امروزه اهمیت زیادی دارد. افراد برای استخدام در شغل‌های زیادی نیاز به مهارت در این نرم‌افزارها دارند. می‌توانید به‌صورت حضوری یا آنلاین به تدریس این نرم‌افزارها به افراد بپردازید و از این راه، یک کسب و کار مناسب برای خود دست و پا کنید.

اپلیکیشن مخصوص کودکان

(Kid-friendly apps)

 

این روزها درصد بالایی از کودکان از تلفن‌های هوشمند و تبلت استفاده می‌کنند. طراحی اپلیکیشن برای کودکان ایده مناسبی برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید است. این راه می‌تواند کسب و کار پر رونقی را تضمین کند، به شرط آن‌که دانش کافی برای طراحی اپلیکیشن داشته باشید یا بدانید چه کسانی را باید استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهند. ابتدا تلاش کنید اپلیکیشنی که تولید می‌کنید در راستای سلامت و یادگیری کودکان باشد؛ به این طریق والدین آن‌ها هم در تیم شما خواهند بود.

اجاره پهپاد

(Drone rentals)

تکنولوژی تولید و استفاده از این پهپادها برای جابه‌جایی اشیا روز به روز پر رونق‌تر می‌شود. دولت فدرال هم اجازه به پرواز درآمدن این پهپادها را در شهر صادر کرده است. بنابراین کسب و کار اجاره این دستگاه می‌تواند ایده مناسبی برای شروع یک کار تازه باشد. شرکت‌هایی مثل Blue Sky این دستگاه‌ها را به‌طور آنلاین می‌فروشند یا اجاره می‌دهند.

مشاوره ازدواج

(Dating consultant)

مطمئناً هیچ رفتار دیگری بیشتر از روابط زناشویی در سال‌های اخیر توسط تکنولوژی دست­خوش تغییر نشده است. راه‌های ازدواج اخیراً بسیار عوض شده است، اما مشاوره‌هایی که در این زمینه داده می‌شوند با گذشته تفاوتی نکرده‌اند. آموزش مسايل مربوط به ازدواج و روابط عاطفی با توجه به عصر امروز می‌تواند کسب و کار خوبی باشد. برای مثال مارک منسون به مردها آموزش می‌دهد که چطور می‌توانند ارتباط مؤثرتری با همسران خود برقرار کنند.

تعمیرات تلفن‌های هوشمند

(Smartphone repair)

امروزه تقریباً همه افراد از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند. راه‌اندازی کسب و کار کوچکی که خدمات تعمیرات تکنیکی را برای این گوشی‌های همراه ارائه دهد، می‌تواند بازار خوبی پیدا کند.

تولید مواد غذایی فاقد گلوتن

(Gluten-free)

فروش محصولات غذایی فاقد گلوتن طی سالیان گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است. رقم سود حاصل از فروش این محصولات، تنها در آمریکا تا سال ۲۰۱۹ به ۲/۳۴ دلار می‌رسد. افراد مبتلا به بیماری سلیاک به دلیل حساسیت به گلوتن باید مواد غذایی مصرف کنند که فاقد این ماده باشد. بسیاری از افراد که این بیماری را ندارند هم این رژیم غذایی را رعایت می‌کنند. حتی رستوران زنجیره‌ای پیتزا هات اخیرا پیتزاهایی تولید می‌کند که فاقد گلوتن هستند. قنادی‌ها و نانوایی‌های بسیاری هم محصولات عاری از گلوتن عرضه می‌کنند.

تولید محصولات غذایی مختلف عاری از گلوتن می‌تواند ایده خوبی برای راه‌اندازی کسب و کار جدید باشد. همچنین آموزش دستورالعمل پخت غذاهای عاری از گلوتن در وبلاگ‌ها و آموزش این رژیم‌های غذایی هم ایده مناسبی برای کسب و کار است.

نگهداری از سالمندان

(Eldercare)

جمعیت سالمندان در کشورهای مختلف متفاوت است. در کشورهایی که افراد مسن جمعیت بالایی دارند، نگهداری از این افراد ایده‌ای برای ایجاد کسب و کار است. بسیاری از سالمندان ترجیح می‌دهند در خانه خود بمانند. با توجه به اینکه بخش بزرگی از سالمندان ثروتمند و حاضر به پول خرج کردن هستند، می‌توان با ارائه خدمات به آن‌ها کسب و کارهای بسیاری راه‌اندازی کرد. خدماتی چون رفت و آمد و تحویل کالاها، مراقبت از حیوان خانگی، تمیز کردن خانه و رسیدگی به امور خانه برای این افراد می‌تواند ایده‌هایی برای کسب و کار در این زمینه باشد.

سعی کنید خلاقیت به خرج بدهید. برای مثال یک آرایشگاه سیار مخصوص افراد سالمند راه‌اندازی کنید. از آن‌جایی که برای سالمندان رفت و آمد دشوار است، چنین کسب و کاری می‌تواند موفقیت خوبی به‌دست آورد. به این ترتیب یک ایده کاملا جدید را پیاده می‌کنید. می‌توانید با تبلیغات در مکان‌های مناسب، کسب و کار خود را به این افراد بشناسانید و مشتری‌های خود را گسترش دهید و یک کسب و کار موفق و پر درآمد دست و پا کنید.

ارائه ماهیانه کالا

(Subscription-based)

در چنین کسب و کاری می‌توانید برای مشتریان خود اشتراک ایجاد کنید و کالاهایی که ماهیانه به آن نیاز دارند را تهیه و به آن‌ها ارائه دهید. برای مثال، افراد ماهیانه به خرید لوازم بهداشتی مانند تیغ و نخ دندان احتیاج دارند. فهرستی از کالاها تهیه کنید و با توجه به نیاز مشتری، ماهیانه کالاهای مورد نیازشان را در اختیارشان قرار دهید.

سعی کنید کالاها را با قیمت‌های پایین‌ تهیه و عرضه کنید تا مشتری‌های بیشتری را به خود جذب کرده و مشتری‌های قبلی را هم از دست ندهید.

خدمات حیوانات خانگی

(Niche pet services)

صنعت حیوانات خانگی این روزها بسیار پردرآمد است. تا سال ۲۰۱۹ سود این صنعت به ۹۲ بیلیون دلار خواهد رسید. در این راستا خدمات مختلفی می‌تواند ارائه شود. برای مثال شرکت‌های مختلف زیر، هر کدام خدمات ویژه‌ای به مشتری‌هایشان می‌دهند:

* شرکت ترفند پرنده‌ها به مشتری‌ها آموزش می‌دهد که چگونه طوطی خود را تربیت کنند. همچنین وسایل نگهداری و غذای پرنده هم می‌فروشد.

* شرکت مخصوص سگ‌های خانگی سوزان گرت، چگونگی تربیت سگ را به صاحبان آن آموزش می‌دهد. این شرکت از طریق برگزاری کلاس‌های خصوصی یا عمومی آموزش‌های خود را ارائه می‌دهد.

* در شرکت توالت گربه‌ها، به این حیوانات خانگی استفاده از توالت آموزش داده می‌شود. همچنین کتاب‌ها و سی‌دی‌هایی برای آموزش نگهداری از گربه‌ها فروخته می‌شود.

خدمات پس از تولید ویدئو

(Post-production video services)

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶ تریلیون ویدئو دیده شده و این رقم هر ساله ۷۱ درصد افزایش پیدا می‌کند. تا سال ۲۰۲۰ این ویدئوها نزدیک ۹۰ درصد از فضای اینترنت را به خود اختصاص خواهند داد. این بررسی‌ها مربوط به فضای اینترنت است. در خارج از فضای مجازی هم ویدئوهای مختلفی ساخته می‌شود. برای مثال ویدئوهای آموزشی یا فیلمبرداری‌هایی که از مراسم و رویدادهای مختلف انجام می‌شود. به طور کلی کسب و کار مربوط به ویدئو بسیار طرفدار دارد.

خدمات پس از تولید، هر عملیاتی است که بعد از فیلمبرداری روی یک ویدئو انجام می‌شود. برای مثال جلوه‌های ویژه، موسیقی، نوشته‌ها، ویرایش و تدوین همگی از کارهایی هستند که در مرحله پس از تولید انجام می‌شود. با کسب مهارت در این زمینه‌ها و همچنین جمع‌آوری گروهی متشکل از افراد خبره، می‌توانید چنین خدماتی را ارئه دهید.

مشاور شبکه‌ اجتماعی

(Social media consultant)

بسیاری شرکت‌های مختلف، از شرکت‌های فروش لوازم خانه گرفته تا رستوران‌ها، برای تبلیغات خود محتاج شبکه‌های اجتماعی هستند. بیشتر این افراد فرصتی برای گردانندن صفحات اجتماعی خود ندارند. پس اگر در کار با شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ چت و فیسبوک مهارت دارید، دست به کار شوید. می‌توانید با در دست گرفتن صفحات اجتماعی شرکت‌ها و مراکز مختلف کسب و کار خوبی برای خود راه‌اندازی کنید. از این طریق سود مناسبی هم به‌دست خواهید آورد.

شرکت‌های سلامت

(Corporate wellness)

امروزه شرکت‌های بزرگ متوجه شده‌اند که سلامت روحی و جسمی کارکنان­شان با بازده کاری آن‌ها رابطه مستقیم دارد. به عبارتی دیگر آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که با داشتن کارمندان سالم، موفقیت­شان تضمین می‌شود. بنابراین شرکت‌ها به فکر فراهم کردن شرایط لازم برای افزایش سلامت کارکنان خود افتاده‌اند. برای مثال، با نیروهای خارجی قرارداد می‌بندند تا در شرکت آن‌ها جلسات یوگا یا ماساژ برگزار کنند. همچنین برای کارکنان خود از نهادهایی تغذیه سالم تهیه می‌کنند و مشاور و روان‌شناس در اختیار کارمندان­شان می‌گذارند.

به این ترتیب با ایجاد نهادی که بتواند برنامه‌های سلامت را برای کارکنان فراهم آورد، می‌توان یک کسب و کار نیرومند راه‌اندازی کرد و با بستن قرارداد با شرکت‌های مختلف، سود هنگفتی به‌دست آورد.

شرکت‌های اقتصاد سبز

(Green economy)

برخی ممکن است مفاهیم این موضوع را پیچیده دانسته و گمان کنند که مشارکت در ایجاد اقتصاد سبز باید توسط دولت­ها، شرکت­های بزرگ و سازمان­های زیست محیطی غیر دولتی انجام شود. اما باید این نکته را در نظر گرفت که سرمایه عامل محرک هر نظام اقتصادی بوده و بخش خصوصی نیز می­تواند با اتخاذ تصمیماتی سبز و حمایت از طرح­های اقتصادی دوستدار محیط زیست، سرمایه خود را در حوزه­های مناسبی هزینه کرده و بدین ترتیب به ایجاد اقتصادی سبزتر کمک کند. گزینه­های بسیار زیاد و ساده­ای برای حمایت از اقتصاد سبز وجود داشته و تصمیم­های فعالین اقتصادی در بخش­هایی که در ادامه به آن­ها اشاره می­شود، می­تواند نقشی حیاتی در این زمینه ایفا نماید.

شیلات:  ترویج شیوه­های صید و ماهیگیری پایدار از طریق انتخاب روش­های صیادی مناسب می­تواند در شکل دهی اقتصادی سبز تأثیرگذار باشد.

جنگل داری: با توجه به کاهش استفاده از محصولاتی مانند کاغذ که مرتبط با جنگل بوده و تولید آن­ها با استفاده از سایر منابع پایدارتر، در کنار حمایت از طرح­ها و فعالیت­های احیای جنگل­ها، می­توانیم روند جنگل زدایی را کاهش دهیم.

حمل و نقل: کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین، افزایش استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی، ترویج پیاده روی و استفاده از دوچرخه می­توانند نقش چشمگیری در کاهش انتشار کربن و کاهش غلظت آلاینده­های هوا ایفا کنند.

آب: با توجه به کمبود منابع آب شیرین، استفاده بهینه و عاقلانه از آب اهمیتی بسیار دارد. کاهش مصرف
بی رویه آب در هنگام استحمام یا شست و شوی ظروف، جمع آوری آب باران برای آبیاری گیاهان و برنامه­ریزی زمان شست و شوی لباس­ها در این زمینه می­تواند، مؤثر باشد.

کشاورزی: با خرید به موقع محصولات محلی، ارگانیک و محصولاتی که از طریق شیوه­های پایدار تولید شده­اند، می­توان به توسعه اقتصاد سبز کمک کرد.

تامین انرژی: افزایش بهره­وری انرژی مصرفی با خاموش کردن لامپ­های اضافی و خارج کردن وسایلی که در حالت استند بای قرار دارند از مدار برق، در کنار حمایت از توسعه منابع انرژی پاک و تجدید پذیر می­تواند به توسعه اقتصاد سبز کمک کند.

گردشگری: مسافرت­های گروهی و استفاده از خودرو شخصی کمتر برای صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش استفاده از آب و انرژی و انجام خریدهای محلی نه تنها به جوامع محلی کمک می­کند، بلکه تأثیرات منفی زیست محیطی گردشگری را نیز کاهش می­دهند.

ضایعات و زباله: با کاهش ضایعات، استفاده مجدد و بازیافت آن­ها، می­توان به توسعه اقتصاد سبز کمک کرد. کاهش استفاده از پلاستیک، بهره گیری از کودهای حاصل از ضایعات مواد غذایی و ایجاد جامعه­ای با بهره وری بالا در منابع، از جمله مواردی هستند که می­توانند مورد توجه قرار گیرند.

تولید و صنعت: حمایت از کسب و کارهایی که طرح ­های پایدار را در دستور کار خود قرار داده و سرمایه گذاری در گسترش استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر از جمله موارد مؤثر در توسعه اقتصاد سبز هستند.

درباره ی ashiyanak.com

مطلب پیشنهادی

افراد شکاک و منفی باف مسیر موفقیت را طی نمی کنند

افراد منفی‌باف معمولا دنیا را سیاه و کسب و کارشان را رو به نابودی می‌بینند.. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *