خانه / روانشناسی / زندگی موفق / چند سبک مدیریتی که منجر به ورشکستگی می شود

چند سبک مدیریتی که منجر به ورشکستگی می شود

در ایران نیز به­ طور روزانه شاهد اوج و فرودهای فراوان یا موفقیت و شکست فعالان عرصه اقتصادی هستیم. به نظر شما تا چه حد این موضوع متأثر از مسائل و سیاست­های کلان است.

ترجمه و تألیف: دکتر شهاب اکبریان استاد روانشناسی

امروزه در دنیا مقوله ورشکستگی یکی از دغدغه­ های بزرگ اقتصادی است. به­ ویژه در سال­های اخیر که اقتصاد دنیا دست­خوش تغییرات فراوانی شده است، این موضوع بیش از گذشته توجه صاحبان صنایع و مراکز اقتصادی را به خود جلب کرده است.

در ایران نیز به­ طور روزانه شاهد اوج و فرودهای فراوان یا موفقیت و شکست فعالان عرصه اقتصادی هستیم. به نظر شما تا چه حد این موضوع متأثر از مسائل و سیاست­های کلان است.

این واقعیت انکارناشدنی است که سهم تصمیم­ گیران ارشد کشور و اوضاع کلی اقتصاد، بیش از دیگران است؛ با این حال این سوال مطرح است که چگونه برخی صاحبان صنایع، مشاغل، خدمات و سرمایه ­گذاران با وجود این ناملایمت­ ها از این بحران عبور کرده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است. این در حالی است که بسیاری از سرمایه­ گذاران در این بحران زمین­ گیر شده ­اند.

مسلماً ریشه را جای دیگری می­ بایست جست­وجو کرد. امروز نیروی انسانی و سبک ­های مدیریتی و تغییر استراتژی مناسب با شرایط اقتصادی در مدیریت سازمان­ها در کنار سایر عوامل نقش بسزایی برای عبور از بحران­ها و تضمین آینده شرکت­ ها ایفا می­ کند.

در ادامه به چندین سبک مدیریتی که همواره حیات سازمان­ها و شرکت­ها را به مخاطره می­ اندازد اشاره می­ کنیم:

۱- مدیران بی هویت و اهل معامله

بسیاری از مدیران، اداره ­ها و شرکت­ها و سازمان­های تحت مدیریت خود را به قیمت زیر پا گذاشتن ارز­ش ­های انسانی و اخلاقی پذیرفته شده جامعه، فقط به منافع شرکت خود می ­اندیشند. بیشتر این­ها با اهداف حفظ منافع خود از هر وسیله استفاده می ­کنند و دغدغه ­های ملی، اخلاقی، میهنی، پیشرفت و توسعه کشور هیچ جایگاهی برای آنان ندارد.

۲- مدیران از راه دور

این دسته از مدیران سعی­ شان بر این است که سازمان را با حضور خود تنظیم کنند. این مدیران اگرچه یک سازمان را اداره می ­کنند، واقعیت این نیست. عدم تمرکز در اداره یک شرکت یا سازمان و گرفتاری­ های متعدد معمولاً آینده روشنی را برای آن شرکت رقم نخواهد زد.

۳- مدیران فامیلی یا قبیله­ ای

مدیری که فقط از خویشاوندان و همشهریان خود، بدون در نظر داشتن تخصص در بخش ­های مختلف سازمان استفاده کند، درکی از سطوح هویتی کلان ندارد. چنین مدیری نزد فامیل و همشهریان و دوستان خود عزیز است؛ ولی این بی ­تدبیری سازمان و شرکت را به نابودی می ­کشاند.

۴- مدیران آکادمیک و غیراجرایی

این دسته از مدیران از مدیریت فقط، علم آن را به ارث برده­ اند. مدیران دانشگاهی اما کم­ توان و غیر­اجرایی به مسائل سازمان از منظر مسأله و موضوع پژوهشی می­ نگرند. آنان سازمان را با کلاس درس اشتباه گرفته­ اند.

۵- مدیران ترسو و مطیع

این قبیل مدیران از جسارت لازم برای تصمیم گیری برخوردار نیستند. این مدیران با کوچک­ترین بحران ترس را به سازمان منتقل می ­کنند و دیگر مدیران زیر مجموعه را نیز دچار ترس و تشویش خاطر می­ کنند. این مدیران از تحلیل سازمان خود عاجزند و معمولاً به ­جای اینکه فعال عمل کنند، منفعلانه از دیگران تأثیر می­ پذیرند.

پایان قسمت اول

درباره ی ashiyanak.com

مطلب پیشنهادی

افراد شکاک و منفی باف مسیر موفقیت را طی نمی کنند

افراد منفی‌باف معمولا دنیا را سیاه و کسب و کارشان را رو به نابودی می‌بینند.. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *